Pobliskie trasy turystyczne
W otoczeniu pięknych lasów i wodospadów dostępnych jest wiele tras spacerowych zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych turystów!
Istnieje 11 tras, które możesz eksplorować i mapy, aby zobaczyć mapy kliknij obrazek.
Sucha Beskidka Historyczna trasa spacerowa
Sucha Beskidzka to dumne historyczne miasto z mnóstwem zabytkowych budynków, które prezentuje ten szlak spacerowy. Trasa liczy ok. 8,5 km, a czas przejścia ok. 4 godz. (nie licząc zwiedzania ekspozycji Muzeum w Suchej Beskidzkiej, na które należy przeznaczyć dodatkowe 1-1,5 godz.).
Odkryj lokalne atrakcje i poczuj się pewnie podczas zwiedzania
Miejsca warte odwiedzenia w Suchej Beskidzkiej
Zamek w Suchej Beskidzkiej
Zamek jest własnością gminy Sucha Beskidzka i pełni funkcję kulturalnego centrum miasta i regionu. Na jego terenie mieszczą się Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej, Miejski Ośrodek Kultury, Punkt Informacji Turystycznej, Szkoła Turystyki i Ekologii oraz restauracja i hotel „Kasper Suski”.
Platforma widokowa Sucha Beskidzka
Imponujący widok na całą okolicę, głównie na panoramę miasta Sucha Beskidzka z zamkiem i kościołem w Suchej Beskidzkiej.
Dojście do niego z rynku w Suchej Beskidzkiej zajmuje około 25 minut.
Kryta Pływalnia
w Suchej Beskidzkiej
Basen i udogodnienia w tym pięknym budynku są całkiem nowe, dlatego odbywają się w nim zawody krajowe. W basenie znajduje się zjeżdżalnia dla dzieci, spora powierzchnia do zabawy, pełnowymiarowy basen olimpijski, sauna, jacuzzi i siłownia.
Szlaki piesze rozpoczynające się w Suchej Beskidzkiej
Mamy ogromne szczęście, że znajdujemy się na czarnym szlaku na Magurke. Zaczyna się w Suchej Beskidzkiej przy dworcu kolejowym, a nasze apartamenty znajdują się mniej więcej w połowie tej trasy. Jak widać na zdjęciu, trasa spacerowa biegnie wzdłuż naszej drogi, Zasypnicy!
Karczma Rzym
Miejsce, którego historia sięga drugiej połowy XVIII wieku. Powstał wówczas unikalny budynek zrębowy, który w pierwotnym kształcie przetrwał do dziś.
Dla miłośników tradycyjnych smaków serwują stryszawski żurek, kotlet Drwala i wiele innych dań.
Kościół Nawiedzenia
NMP w Suchej
Beskidzkiej
Parafia Suska została ufundowana przez Piotra Komorowskiego w latach 1608 - 1614. Najpierw rozbudował on zamek, a następnie wzniósł kościół w stylu gotyckim (późnorenesansowe detale architektoniczne i dekoracyjne), pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, oddano go do użytku w 1614 r.
Beskidzki Raj.
Hotel Beskidzki Raj to trzygwiazdkowy hotel położony w malowniczej okolicy na szczycie Beskidu Żywieckiego z zapleczem rekreacyjno-rozrywkowym.
Na ogromnym terenie wokół hotelu znajduje się wieża widokowa i liczne atrakcje dla dzieci, boisko do siatkówki, kort tenisowy, a wewnątrz m.in.: kręgielnia i relaksująca strefa wellness.
Miejsca do odwiedzenia w odległości 30 minut jazdy samochodem
Wadowice
„W tym mieście, w Wadowicach wszystko się zaczęło. Zaczęło się życie, zaczęła się szkoła, rozpoczęły się studia, zaczął się teatr i zaczęło się kapłaństwo”. Papież Jan Paweł II.
W Wadowicach jest wiele innych miejsc, m.in.: Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II, budynki szkolne, budynek „Sokoła”, w którym uczęszczał do klubu teatralnego, cukiernia, do której chodził na kremówki i wiele innych. ..
Jezioro Mucharskie
Mucharskie położone są nad rzeką Skawą, stanowiącą granicę powiatów wadowickiego i suchego. Zapora zlokalizowana jest w miejscowości Świnna Polemba, około 6 km na południe od Wadowic, przy drodze krajowej nr 28 w kierunku Suchej Beskidzkiej.
Laguna ma bardzo urozmaiconą linię brzegową, która rozciąga się na długości około 11 km z restauracjami i dostępem do jeziora.
Magurka
Szczyt o wysokości 872 m po stronie wschodniej. Na mapach i przewodnikach turystycznych bywa uwzględniana w Beskidzie Żywieckim.
Na górze spotykają się granice czterech miast: Stryzawy, Suchej Beskidzkiej, Zawoi i Grechyni. Zbocza Magurki poprzecinane są dolinami kilku potoków. Największe z nich to: Grechynka, Zasypnica, Czerna.
Babia Góra
Babia Góra, inaczej Babia Hora, to masyw górski położony na granicy Polski i Słowacji w Beskidzie Zachodnim.
Park położony jest w Beskidzie Żywieckim, drugim co do wysokości pasmie górskim w Polsce (po Tatrach).
Wodospad na Mosornym Potoku
Wodospad na Mosornym Potoku to jedna z najwyższych i najładniejszych kaskad w całych Beskidach. Woda spada z pionowego, 8-metrowego progu, efektownie rozpryskując się o występy skalne – całość tworzy bardzo atrakcyjną amfiteatralną ścianę. Na odsłoniętych skałach wyraźnie widoczne są warstwy fliszu karpackiego, z którego zbudowany jest próg wodospadu.
Mosorny Gron (Dolna Stacja Narciarska)
Mosorny Groń to nowoczesny ośrodek turystyczno-narciarski, który powstał w 2003 roku. Obecnie jego właścicielem są Polskie Koleje Linowe. Ośrodek narciarski posiada kolej linową z 4-osobowymi krzesełkami, która wwiezie nas na wysokość 1045 m n.p.m.
Zawoja
Zawoja to wieś w południowej Polsce położona niedaleko Makowa Podhalańskiego. Liczy 6200 mieszkańców i często wymieniana jest jako jedna z największych/najdłuższych polskich wsi. Jest tu mnóstwo niesamowitych restauracji i jest to urocza wioska z charakterem.
Wieliczka
Kopalnia Soli „Wieliczka” to miejsce niezwykłe – ukryte przed światem, pełne tajemnic i legend.
Ręcznie rzeźbione rzeźby solne zdobią kręte tunele i podziemne komory kopalni.
Kopalnie są obecnie oficjalnym pomnikiem historii Polski i wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jej atrakcją są m.in. cztery kaplice i podziemne jezioro.
Zatorland
Zatorland to wyjątkowe miejsce na mapie parków rozrywki w Polsce, gdzie nauka staje się świetną zabawą! Obsługują dzieci w każdym wieku. Centrum rozrywki zlokalizowane jest w Lunaparku. w tym: diabelski młyn, pokój gier, trampoliny, kolejka górska, strefa aktywnego odkrywcy i warsztaty paleontologiczne, żeby wymienić tylko kilka.
Engerylandia
ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący 123 atrakcje zlokalizowane na obszarze 70 hektarów, przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych, dzieci, młodzieży i dorosłych. Z 6 strefami włącznie. park wodny, nic dziwnego, że oferują bilety na 2 dni!
Żywiec
Żywiec to miasto nad rzeką Sołą w południowej Polsce, w pobliżu Jeziora Żywieckiego i Żywieckiego Parku Krajobrazowego.
Browar Żywiec został założony w 1856 roku przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga i jest jednym z najsłynniejszych browarów Europy. Etykieta Żywiec została zarejestrowana w 1959 roku w Urzędzie Patentowym, stając się tym samym pierwszą polską marką piwa zarejestrowaną po II wojnie światowej. Tańcząca para, zdobywszy status międzynarodowej marki, do dziś zdobi etykiety rozpoznawalnego na całym świecie piwa Żywiec.